Κατακτώντας την κορυφή…

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου των νικητριών βρέθηκε η μαθήτρια της Α τάξης του σχολείου μας, Μαρία Μωϋσίδου, στην κατηγορία των -59 κιλών,στο παγκόσμιο νέων που έγινε στην Ταϊπέι της Κίνας.

Η νεαρή αυτή αθλήτρια έχει κατακτήσει πολλούς τίτλους στη κατηγορία της και έχει διακριθεί σε μεγάλους και σημαντικούς αγώνες κατακτώντας μια από τις πρώτες θέσεις. Ένα από τα πιο αξιωμένα και αφοσιωμένα στο στόχο τους άτομα, με προσωπικότητα πολύ ξεχωριστή για την ηλικία της. Έξυπνη, ταλαντούχα και παράλληλα κοινωνική και φιλική με τα άτομα που την περιβάλλουν. Χάρη στις  ικανότητές της και έχοντας δίπλα της άτομα από το οικογενειακό αλλά και το φιλικό της περιβάλλον να την στηρίζουν μπορεί με περισσότερη ευκολία να αντεπεξέλθει στην απαιτητική της καθημερινότητα.  Η Μαρία αποτελεί για όλους μας παράδειγμα επιμονής και σκληρής προσπάθειας. Συγχαρητήρια από όλους τους συμμαθητές και καθηγητές σου!