Ένα νέο ξεκίνημα

«Τύπος και Υπογραμμός»

Η σχολική εφημερίδα «Τύπος και Υπογραμμός»  επιστρέφει και πάλι ενεργά!

Για μια ακόμη χρονιά (2015/16) οι μαθητές της Α1 τάξης του Γ.Ε.Λ. Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ευόσμου, Θεσσαλονίκης,στο πλαίσιο του μαθήματος του Projects-Ερευνητικής εργασίας, παίρνουν την σκυτάλη της δημοσιογραφικής ομάδας του σχολείου μας . Με στόχο να διατηρήσουμε ενεργό αυτό το διαφορετικό μέσο  έκφρασης των μαθητών, ξεκινάμε το ταξίδι μας στην αναζήτηση ειδήσεων που θα μας βοηθήσουν να αντιληφθούμε καλύτερα  ό,τι συμβαίνει γύρω μας, προβάλλοντας κυρίως θετικές προτάσεις- πρωτοβουλίες που θα δώσουν σε εμάς τους νέους έμπνευση για δημιουργία.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται αφορούν διάφορες θεματικές, καθώς επίσης προβάλλουμε τις ποικίλες δράσεις του σχολείου μας, με στόχο να ενημερώσουμε και πιθανόν να ευαισθητοποιήσουμε τους αναγνώστες μας. Περιέχονται άρθρα που σχετίζονται άμεσα με τη σχολική ζωή, την τεχνολογία και τον ελεύθερο χρόνο, καθώς και απόψεις μαθητών σχετικά με την επικαιρότητα.

Για οποιαδήποτε επικοινωνία μαζί μας,περιμένουμε τις ιδέες σας στη διεύθυνση: efimerida2015@gmail.com

Καλή  ανάγνωση λοιπόν!