Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης και διακρίσεις μαθητών μας…

photo6

Ο 4οςΔιεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος έγινε το Σάββατο 10 Οκτωβρίου και μία μοναδική εμπειρία ζωής συνεπήρε περισσότερους από 21.000 (4.000 εγγεγραμμένοι στον Ημιμαραθώνιο και 17.000 στον Δρόμο Υγείας & Δυναμικού Βαδίσματος 5.000 μ.),δρομείς κάθε ηλικίας, από 12 έως 94 ετών, οι οποίοι συμμετείχαν σε αυτόν και πλημμύρισαν την παραλιακή λεωφόρο και τους κεντρικούς δρόμους της πόλης, αψηφώντας τη ραγδαία βροχόπτωση.

Ο Δρόμος Υγείας & Δυναμικού Βαδίσματος 5.000 μ. ξεκίνησε στις 21:15΄ από το Δημαρχιακό Μέγαρο, με τη βροχή να έχει πλέον κοπάσει, με πολλά χαμόγελα και απίστευτο παλμό.Σε αυτόν συμμετείχε και η μαθήτρια του σχολείου μας Αλεξίου Ραφαηλία η οποία έλαβε την 44η θέση μεταξύ 9.000 δρομέων και την 5η θέση μεταξύ 317 δρομέων – παιδιών στο ίδιο αγώνισμα.