Ζήσε χωρίς εκφοβισμό

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο του πιλοτικού προγράμματος με τίτλο «Παρατηρητήριο Πρόληψης και Διαχείρισης Κρίσεων» και με αφορμή την 6η Μαρτίου-Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο κάλεσε τις σχολικές μονάδες να αποστείλουν υλικό από δημιουργίες των μαθητών/μαθητριών.
Το σχολείο μας ανταποκρινόμενο στην πρόσκληση έστειλε τις ζωγραφιές δύο μαθητριών μας, της Τότσκα Πάολα, μαθήτριας του Α3 και της Τούμπα Χρυσάνθης, μαθήτριας του Β3, με μηνύματα θετικής συμπεριφοράς κατά της βίας.
Το υλικό θα παρουσιαστεί σε διαδικτυακή εκδήλωση την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2022 στις 11:30 π.μ. σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας (ΚΜΟΠ) στο πλαίσιο της δράσης «Live Without Bullying και θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Παρατηρητηρίου.
Να συγχαρούμε τις μαθήτριές μας που συμμετείχαν στη δράση!
ΤΟΤΣΚΑ ΠΑΟΛΑ