Ο σχολικός μας αγιασμός

Ο σχολικός αγιασμός έγινε στις 09:00΄ π.μ. τη Δευτέρα 11/09/2023 και η εκπαιδευτική κοινότητα επέστρεψε μετά τις θερινές διακοπές στη σχολική της καθημερινότητα. Ο αγιασμός τελέστηκε από τον πατέρα Γεώργιο Μίλκα, πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας Αγίου Αθανασίου και Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Ευόσμου παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών, της κ. Παναγιώτας Βλάχου, απελθούσας διευθύντριας του σχολείου μας, και μελών του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων Ο νέος Διευθυντής του Γυμνασίου μας, κ. Κορόσογλου Αναστάσιος, χαιρέτησε τους μαθητές ευχόμενος Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους. Τέλος, οι μαθητές της Α΄Τάξης κατανεμήθηκαν σε τμήματα και έλαβαν τα βιβλία τους οι μαθητές του σχολείου μας.
Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, σε όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας, μαθητές, καθηγητές και γονείς!