22o πρωτάθλημα σκάκι μαθητών Δυτικής Θεσσαλονίκης

Μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στο 22ο ομαδικό και ατομικό πρωτάθλημα σκάκι μαθητών της Δυτικής Ελλάδας.  Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο 20 Γυμνάσιο Πολίχνης στις 2 και 3 Μαρτίου αντίστοιχα.

Στο ομαδικό πρωτάθλημα του Σαββάτου το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από δύο ομάδες αποτελούμενες από τους μαθητές: Συμεωνίδης Χρήστος, Τσιβρανίδης Κωνσταντίνος, Ρ.Τ.,  Κ.Δ. και Χ.Ι. (ομάδα Α), Σοβατζίκ Δημήτριος, Κατσικάρης Απόστολος, Σαρίδου Βασιλική, Ψ. Α.και Γ. Ε. (ομάδα Β), ενώ υπεύθυνος συνοδός εκπαιδευτικός ήταν ο Λαζαρίδης Ανέστης (ΠΕ 03).

Στο ατομικό της επόμενης ημέρας διαγωνίσθηκαν οι μαθητές Κατσιούρας Αργύριος, Γ.Ε. και Χ.Ι. από την Α΄ Τάξη, ο Κατσικάρης Απόστολος από τη Β΄ Τάξη, οι  Ρώψης Κωνσταντίνος, Σοβατζίκ Δημήτριος, Συμεωνίδης Χρήστος, Π. Ι. και Μ.Α.  από τη Γ΄ Τάξη.

Στον τελικό προκρίθηκαν οι μαθητές Κατσιούρς Αργύριος, Κατσικάρης Απόστολος, Ρώψης Κωνσνταντίνος και Μ.Α.

Συγχαρητήρια στους μαθητές που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση αλλά και σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους, η οποία αποτέλεσε μια ωραία εμπειρία γι” αυτούς.