Προσομοίωση συνέντευξης Τύπου

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Ιουν• 08•19
Κουντουρέλη Στέλλα, Α2
Ο λόγος, για τον οποίο γίνεται μια συνέντευξη Τύπου είναι η διαφήμιση από τα μέσα ενημέρωσης. Στο Γαλλικό Ινστιτούτο, την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019 διοργανώθηκε σε συνεργασία με το Γυμνάσιο του Lycée franco-hellénique,
IMG_1268
προσομοίωση συνέντευξης αφιερωμένη στην ημέρα της Γαλλοφωνίας που έχει αυτή τη χρονιά ως θέμα: «Το σχολείο της συμπερίληψης στην Ευρώπη»
                                                     Î‘ποτέλεσμα εικόνας για προσομοίωση συνέντευξη τύπου μαθητών
και η οποία γίνεται σε συνεργασία με το ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ KA2 «Στροφή στο σχολείο της συμπερίληψης».Το σχολείο μας συμμετείχε και είχε αυτή την υπέροχη εμπειρία.
IMG_1275
Μάθαμε πολλά για το τι γίνεται στην κοινωνία και κάποιες τάσεις που υπάρχουν. Μας πυροδότησε τη σκέψη και μας έκανε να πιστεύουμε ότι μπορεί η ζωή μας να γίνει καλύτερη. Ακούσαμε κι εκφράσαμε κι εμείς τις απόψεις μας, άρα, δεν είμαστε στο περιθώριο. Πήραμε θάρρος και πιστεύω ότι μάθαμε πώς είναι να είσαι ενεργός πολίτης, κάτι που ανυπομονούμε να το νιώσουμε σύντομα.
IMG_1267