Μαζί με την προπονήτρια μπάσκετ κορασίδων του Έσπερου Λαμίας

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Δεκ• 17•17

Επιμέλεια άρθρου:   Αγραφιώτη  Ελισάβετ, Γκλάβα  Βασιλική

Μία ιδιαίτερη και παράλληλα μεγάλη συνέντευξη μας παραχώρησε η προπονήτρια της γυναικείας ομάδας καλαθοσφαίρισης του Έσπερου Λαμίας , κα. Μίνα Αντωνίου.

Τόσο ως παίκτρια, όσο και ως προπονήτρια η κ. Μίνα Αντωνίου αποτελεί υπόδειγμα ήθους και  παράδειγμα προς μίμηση εντός και εκτός των αγωνιστικών χώρων.

Αν και το μπάσκετ θεωρείται από πολλούς αντρικό άθλημα, η κ. Μίνα Αντωνίου αποφάσισε να προπονήσει την γυναικεία ομάδα του Έσπερου Λαμίας.

Στην συνέντευξη που ακολουθεί μας συστήνεται και μας μιλάει για την ομάδα.

Πείτε μας δύο λόγια για εσάς;

Από ποια ηλικία ασχολείστε με το μπάσκετ;

Πώς αποφασίσατε να ασχοληθείτε επαγγελματικά με αυτό το άθλημα;

Τι σας ενθουσιάζει στο άθλημα αυτό;

Το μπάσκετ θεωρείται από πολλούς ανδρικό άθλημα. Πως αποφασίσατε να προπονήσετε μια γυναικεία ομάδα;  Ποιες είναι περίπου οι ηλικίες των κοριτσιών; Ποιες είναι οι σχέσεις σας με τα κορίτσια;  Ποιος είναι ο σκοπός της ομάδας;

Ακολουθούν φωτογραφίες από την προπόνηση της ομάδας και φωτογραφίες με την κ. Μίνα: