Χριστούγεννα με… Όλιβερ Τουίστ!

oliver-650x400

Στο πνεύμα των Χριστουγέννων μπήκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου, με την παρακολούθηση ενός μαγευτικού μιούζικαλ βγαλμένου από το κλασικό αριστούργημα του Καρόλου Ντίκενς «Όλιβερ Τουίστ». Το έργο ανέβασε η ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ στο θέατρο Ράδιο Σίτυ της συμπρωτεύουσας.

Επτά ηθοποιοί χόρεψαν, τραγούδησαν και επικοινώνησαν με τα παιδιά ζωντανεύοντας την ιστορία του Όλιβερ μέσα σε ένα μαγευτικό σκηνικό που πήρε ζωή ανάμεσα σε φιγούρες ντυμένες εντυπωσιακά με κοστούμια εποχής. Ήταν μια εντυπωσιακή παράσταση που θα μείνει αξέχαστη σε όσους την παρακολούθησαν!

oliver1 thumbnail_ΟΛΙΒΕΡ5-1021x580

Στη χριστουγεννιάτικη αυτή εξόρμησή τους οι μαθητές συνοδεύονταν από τους καθηγητές του σχολείου Σιδηρόπουλο Λάζαρο, Γκανιάτσα Λαμπρινή, Λάζο Χρήστο, Αλμπανίδου Ελένη, Πετρονικολού Σταματία, Σκεύη Ιζαμπέλα, Γεωργαντά Ευφραξία και Μάνη Βασιλική.

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Χριστούγεννα με… Όλιβερ Τουίστ!"