Διαδραστικός κινηματογράφος στο σχολείο μας!

IMG_0967 958

Την Τετάρτη 30 Μαρτίου 2022, στο πλαίσιο του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά προγράμματα διαδραστικού κινηματογράφου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Κορινού.

Ειδικότερα οι μαθητές/τριες της Α” τάξης παρακολούθησαν την ταινία: «Η γη ανήκει σε όλα τα παιδιά του κόσμου – λέμε όχι στον ρατσισμό» και οι μαθητές/τριες της Β” και Γ” τάξης την ταινία: «Νικάμε τη βία και τον σχολικό εκφοβισμό».

Τα εκπαιδευτικά προγράμματα διαδραστικού κινηματογράφου υλοποιούνται από τον οργανισμό Φωτόγραμμα και απευθύνονται σε μαθητές και σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Η εκδήλωση οργανώθηκε από την εκπαιδευτικό του σχολείου μας κ. Ζαπουνίδου Χρυσή.

IMG_0956 968 967 957

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Διαδραστικός κινηματογράφος στο σχολείο μας!"