Φτιάξτε ηλεκτρονικά παζλ!

1183406

Η δημιουργία ηλεκτρονικού Puzzle μπορεί να εμπλουτίσει ευχάριστα την εκπαιδευτική διαδικασία, να δώσει κίνητρο στο σύνολο των μαθητών για συμμετοχή, να χαλαρώσει και να διασκεδάσει.

Για τη δημιουργία του Puzzle, ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

1. Πηγαίνετε στο www.jigsawplanet.com και κάνετε εγγραφή (Sign Up, ή αν έχετε ήδη εγγραφεί Sign In).
  2. Επιλέγετε Create.
  3. Από το Browse κάνετε αναζήτηση (στον υπολογιστή σας) της φωτογραφίας/εικόνας που επιθυμείτε να συναρμολογήσετε.
  4. Επιλέγετε το βαθμό δυσκολίας καθορίζοντας τον αριθμό των κομματιών του παζλ.
  5. Πατάτε Create.

To Puzzle είναι έτοιμο! Πατώντας το εικονίδιο Image (κάτω αριστερά) μπορείτε να βλέπετε την εικόνα σε όλη τη διάρκεια της συναρμολόγησης.

Μπορείτε να πάρετε μια γεύση, προσπαθώντας να συναρμολογήσετε 4 εικόνες που περιλαμβάνονται στα παρακάτω παζλ:

preview35 pieceDSC00163A

preview35 pieceDSC_0153

preview35 pieceMAR_7785

preview20 pieceClip image001

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Φτιάξτε ηλεκτρονικά παζλ!"