Το… τσίκνισαν στο Γυμνάσιο Κορινού!

DSC00365

Με ιδιαίτερο κέφι και ενθουσιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού υποδέχτηκαν την Τσικνοπέμπτη, τηρώντας μια παράδοση που ακολουθείται τα τελευταία χρόνια στο σχολείο!

Μετά τη λήξη της τρίωρης γενικής συνέλευσης των μαθητικών κοινοτήτων άρχισαν τα… τσικνίσματα, όπου με επαγγελματική μαεστρία ψήθηκαν άψογα τα κρεατικά που είχε φροντίσει να προμηθευτεί εγκαίρως ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου. Έχοντας την αμέριστη βοήθεια του διευθυντή του σχολείου καθώς και του συλλόγου διδασκόντων, γονείς και μαθητές κατάφεραν μέσα σε λίγη ώρα να ετοιμάσουν τα τραπέζια με όλα τα απαραίτητα εδέσματα, υπό τους ήχους παραδοσιακών αλλά και πιο μοντέρνων ρυθμών!

Ήταν πραγματικά μια ενθουσιώδης και αυθόρμητη εκδήλωση η οποία συνέβαλε στη σύσφιξη των σχέσεων των μαθητών μεταξύ τους αλλά και με τους καθηγητές τους, ξεφεύγοντας από το καθημερινό τυπικό πλαίσιο της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Αξίζουν ειλικρινή συγχαρητήρια στο διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κορινού για την υποδειγματική διοργάνωση της εκδήλωσης, γεγονός που για μία ακόμη φορά επιβεβαιώνει την αμέριστη στήριξη και συμπαράστασή του σε όλες τις δραστηριότητες του σχολείου!

DSC00406 DSC00405

DSC00401 DSC00398 DSC00395 DSC00390 DSC00386 DSC00385 DSC00377 DSC00375 DSC00369 DSC00365 DSC00361

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Το… τσίκνισαν στο Γυμνάσιο Κορινού!"