Όχι στον εθισμό!

ΑΝΤΙΕΘΙΣΤΕΣ

eth2 eth5h3 h4

Ένα ισχυρό μήνυμα ενάντια σε κάθε τύπου εθισμό δίνουν οι μαθητές της Β’ τάξης του Γυμνασίου Κορινού, μέσα από ένα βίντεο που δημιούργησαν κατά τη διάρκεια της θεματικής εβδομάδας. Ειδικότερα στα πλαίσια των δράσεων που αναπτύχθηκαν στον άξονα της καταπολέμησης των εθισμών, οι μαθητές της Β’ τάξης Χρήστος Ευφραιμίδης, Τόνι Γεσίλι, Νίκος Δημητριάδης, Κώστας Καΐσης και Τάσος Κουσίδης, συγκέντρωσαν τις εικαστικές συνθέσεις των συμμαθητών τους και επιστρατεύοντας τις καλλιτεχνικές τους ικανότητες δημιούργησαν ένα σύντομο αλλά μεστό μηνυμάτων βίντεο, ενάντια στους εθισμούς κάθε είδους! Τους μαθητές συντόνισε στην προσπάθειά τους η καθηγήτρια Καλλιτεχνικών κυρία Κατερίνα Τσιγκάνου και το αποτέλεσμα μπορείτε να το απολαύσετε παρακάτω!

ΑΝΤΙΕΘΙΣΤΕΣ eth6h8 h7 h1

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Όχι στον εθισμό!"