Οι αναμνήσεις πάντα θα μας συντροφεύουν

Καραμσαλή Χρύσα

Κάθε μαθητής της Γ” Γυμνασίου, αν κλείσει τα μάτια και ταξιδέψει στο παρελθόν, θα αναπολήσει χιλιάδες αναμνήσεις. Χιλιάδες στιγμές χαράς, γέλιου, ενθουσιασμού και αγωνίας και απογοήτευσης που έζησε στο Γυμνάσιο μας. Εκδρομές , γιορτές, εκδηλώσεις …για καθένα έχει να θυμηθεί μια ιστορία. Στο Γυμνάσιο εκτός από τις βασικές γνώσεις, απέκτησε και φίλους. Φίλους πραγματικούς που ξεχωρίζουν όλοι τους για κάτι. Άτομα με ήθος και σεβασμό, με τα οποία μοιράστηκε σκέψεις, απόψεις, διαφώνησε μαζί τους αλλά και συμφώνησε.

974324_703070343089973_991315253_n

Στο Λύκειο θα κληθούμε να αποφασίσουμε για το δικό μας μέλλον, για την επαγγελματική μας αποκατάσταση και θα επιδιώξουμε να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας. Ίσως σε αυτή την προσπάθεια να μη μας ακολουθήσουν όλοι οι συμμαθητές μας. Παρ’ όλα αυτά σίγουρα κάπου θα ξαναβρεθούμε.