Σχολικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 21 ΓΕΝΑΡΗ 2015 009

Την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου 2015 πραγματοποιήθηκαν αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος των Δημοτικών σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο του Πλατανότοπου Γιαννιτσών. Τους αγώνες διοργάνωσε η Ο.Ε.Σ.Α Π.Ε. Πέλλας σε συνεργασία με το Δήμο Πέλλας.

Τα αγόρια των Γυμνασίων έτρεξαν απόσταση 3 χλμ. ενώ τα κορίτσια 2 χλμ. Το Γυμνάσιο Προμάχων εκπροσώπησαν στους αγώνες πέντε μαθητές και μαθήτριες και συγκεκριμένα οι: Κουφιδάκη Χαρά (32η στα 2.000 μ. κοριτσιών), Μητσάνης Δήμος (19ος στα 3.000 μ. αγοριών), Σαπουντζής Αλέξανδρος (31ος στα 3.000 μ. αγοριών), Παπατάσος Θωμάς (32ος στα 3.000 μ. αγοριών) και Κωστινάς Δημήτρης (33ος στα 3.000 μ. αγοριών). Η συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας στους συγκεκριμένους αγώνες κρίνεται απολύτως ικανοποιητική. Στα Γιαννιτσά τους μαθητές συνόδευσε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Γιώργος Τραπεζανίδης.