Το… τσίκνισαν στο Γυμνάσιο Προμάχων!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Με ιδιαίτερο κέφι και ενθουσιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Προμάχων υποδέχτηκαν την Τσικνοπέμπτη, τηρώντας μια παράδοση που ακολουθείται τα τελευταία χρόνια στο σχολείο!

Μετά τη λήξη του διδακτικού ωραρίου άρχισαν τα… τσικνίσματα, όπου με επαγγελματική μαεστρία ψήθηκαν άψογα τα κρεατικά που είχαν φροντίσει να προμηθευτούν εγκαίρως οι Μαθητικές Κοινότητες του σχολείου. Έχοντας την αμέριστη βοήθεια του διευθυντή του σχολείου κ. Ε. Πασόη καθώς και του συλλόγου διδασκόντων, οι μαθητές κατάφεραν μέσα σε λίγη ώρα να ετοιμάσουν τα τραπέζια με όλα τα απαραίτητα εδέσματα. Ακολούθησε γλέντι και χορός υπό τους ήχους παραδοσιακών αλλά και πιο μοντέρνων ρυθμών!

Ήταν πραγματικά μια ενθουσιώδης και αυθόρμητη εκδήλωση η οποία συνέβαλε στη σύσφιγξη των σχέσεων των μαθητών μεταξύ τους αλλά και με τους καθηγητές τους, επιβεβαιώνοντας το καλό κλίμα που επικρατεί στο σχολείο.