Μαθητικοί αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκαν αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος των Δημοτικών σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο του Πλατανότοπου Γιαννιτσών. Τους αγώνες διοργάνωσε η Ο.Ε.Σ.Α Π.Ε. Πέλλας σε συνεργασία με το Δήμο Πέλλας.

Το Γυμνάσιο Προμάχων εκπροσώπησαν στους αγώνες έξι μαθητές και μαθήτριες της Α” τάξης και συγκεκριμένα οι: Καλογιάννη Σουλτάνα, Καραμήτσου Ελένη, Καραμήτσου Ευμορφία, Νάνου Ελευθερία, Ρόπκας Χρήστος και Τζαβέλα Αθανασία. Τα αγόρια των Γυμνασίων έτρεξαν απόσταση 3 χλμ. ενώ τα κορίτσια 2 χλμ. Η συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας στους συγκεκριμένους αγώνες κρίνεται απολύτως ικανοποιητική. Στα Γιαννιτσά τους μαθητές συνόδευσε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Τραπεζανίδης Γεώργιος.

ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ 2013 132

ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ 2013 022