ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΜΥΡΙΝΑΣ

Δεκαπέντε ομάδες καρναβαλιστών,μία καταπληκτική ατμόσφαιρα και πολύς κόσμος.Αυτό ήταν το καρναβάλι της Μυρίνας,τρεις εβδομάδες πριν.Η παρέλαση,η οποία πραγματοποιήθηκε μία εβδομάδα αργότερα από το προσχεδιασμένο,λόγω του κακού καιρού άρχισε γύρω στις 11.30 π.μ. και τελείωσε περίπου μιάμιση ωρα αργότερα.Μετά την παρέλαση ακολούθησαν διάφορες εκδηλώσεις.

Αλλα ας δούμε και κάποιες από τις ομάδες.

Πρώτο Δημοτικό Σχολείο Μυρίνας: Τα παιδιά ντύθηκαν με ρούχα παραλίας,δίνοντας μία καλοκαιρινή αύρα στην παρέλαση.

Τρίτο δημοτικό Σχολείο Μύρινας: Η αθλητική ομάδα της παρέλασης.Τα αγόρια της ομάδας είχαν ντυθεί ποδοσφαιριστές,ενώ τα κορίτσια μαζορέτες.

Πρώτο Νηπιαγωγείο Μύρινας: Η πρώτη ομάδα της παρέλασης.Τα παιδιά είχαν ντυθεί πειρατές,ενώ μπροστά υπήρχε ένα πειρατικό καράβι.

Να και μερικές φωτογραφίες από τις ομάδες!   Και του χρόνου!

collage

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ