Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ

Σε περισσότερες από 175 χώρες στον κόσμο στις 22  Απριλίου οι άνθρωποι σταματάνε  να ασχολούνται  με   τις μηχανές  και  αφιερώνουν αυτή τη μέρα στη μητέρα γη.

Την ιδέα για μια παγκόσμια ημέρα λατρείας της μητέρας γης την εμπνεύστηκε ο ΤΖΟΝ ΜΑΚΚΟΛΛΕΝ σε ένα συνέδριο στο Σαν Φρανσίσκο. Στόχος του ήταν η  ευαισθητοποίηση των ανθρώπων για την προστασία του πλανήτη. Αρχικά αυτή η μέρα ήταν να γίνει στις 21 Μαρτίου όμως δεν έγινε ποτέ. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες η μέρα αυτή καθιερώθηκε στις 22 Απριλίου.

Αυτή η ημέρα είναι μια παγκόσμια γιορτή για τον ταλαιπωρημένο πλανήτη μας που προσπαθεί να επανέλθει  στους φυσιολογικούς του ρυθμούς και εμείς ο πιο σημαντικός παράγοντας για τη πραγματοποίηση αυτού του έργου.

EARTH DAY 1

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΘΑΡΟ ΠΛΑΝΗΤΗ!!

EARTH DAY 2

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ

ΑΠΟ ΤΟΥΣ «ANONYMOUS THE BEST»