ΛΑΜΠΑΔΟΤΕΧΝΙΕΣ!

Το τμήμα Β1 του Γυμνασίου Μύρινας Λήμνου και συγκεκριμένα το 5μελές συμβούλιο της τάξης είχε μια θαυμάσια ιδέα.

Λόγω οικονομικής κρίσης, σκεπτόμενοι τους γονείς τους, για να μην τους επιβαρύνουν με τα έξοδα της ημερήσιας εκδρομής του σχολείου, αποφάσισαν να γίνουν χειροτέχνες.

Σάββατο πρωί στο εργαστήρι της Τεχνολογίας δημιουργήσανε πασχαλινές λαμπάδες με μπόλικη φαντασία και με γνήσιο μεράκι!

Μπράβο για την πρωτοβουλία τους, μακάρι να συνεχίσουν να δημιουργούν και να μη σταματήσουν να είναι παιδιά γεμάτα χαρά και έξυπνες ιδέες!

Οι μαθητές που έγιναν για λίγο καλλιτέχνες είναι οι:

Αρβανίτης Γιάννης, Ατζαμής Αθανάσιος,  Ατζαμή Ευαγγελία, Βελβέ Βικτώρια, Βλαχάτσος Μιχάλης , Γοδενοπούλου Ρακέλ,  Γεωργαντής Στράτος, Ζερβού Γεωργία, Καράκος Διαμαντής

Οι μαθητές ευχαριστούνε θερμά τον Διευθυντή κ.Ρόκκο Εμμανουήλ και τον καθηγητή Πληροφορικής κ. Μανίκα Αθανάσιο, υπεύθυνο του εργαστηρίου Τεχνολογίας , για την παραχώρηση του χώρου και την υποστήριξη αυτής της προσπάθειας!

Ορίστε και οι δημιουργίες τους! Χαρείτε τις!!

(Τις λαμπάδες φωτογράφισε ο μαθητής Μιχάλης Βλαχάτσος)

ολες λαμπ 1 λαμπ 2 λαμπ 3 λαμπ 4 λαμπ 5 λαμπ 6 λαμπ 7 λαμπ 8 λαμπ 9 λαμπ 10 λαμπ 11 λαμπ 12 λαμπ 13 λαμπ 14 λαμπ 15 λαμπ 16 λαμπ 17 λαμπ 18 λαμπ 19 λαμπ 20 λαμπ 21 λαμπ 22 λαμπ 23

(Πατήστε πάνω σε κάθε φωτογραφία για να την μεγενθύνετε)

ΓΡΑΦΕΙ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ