Οι μαθητές του σήμερα.. ελεύθεροι ΑΛΛΑ αδιάφοροι

siberifora

Οι μαθητές παλιότερα είχαν καλύτερη συμπεριφορά απέναντι στους καθηγητές τους, λόγω της αυστηρότητας αυτών.
Τα τελευταία χρόνια οι καθηγητές έχουν αλλάξει συμπεριφορά απέναντι στα παιδιά και τους φέρονται με πολύ επιείκεια , ενώ παλιότερα ήταν πολύ πιο αυστηροί. Έτσι τα παιδιά είναι πιο ελεύθερα και κάποια παρασύρονται από κακές παρέες και αλλάζουν κι αυτά συμπεριφορά.

Οι μαθητές πια, έχουν ξεφύγει πολύ. Πολύ συχνά αδιαφορούν για τα μαθήματα και κουβεντιάζουν μέσα στη τάξη, βρίζουν τους καθηγητές τους πίσω απ’ τη πλάτη τους και μερικές φορές τραβάνε φωτογραφίες ή και βίντεο.
Οι σχολικοί κανόνες δεν τηρούνται πια από πολλά παιδιά.

Οι γονείς λοιπόν, θα έπρεπε να δίνουν μαθήματα καθημερινά στα παιδιά τους και να τους βάζουν περισσότερους περιορισμούς. Αν δεν το κάνουν τα παιδιά θα σταματήσουν να υπακούν σ’ αυτούς.

Επίσης,  οι καθηγητές θα πρέπει να γίνουν πιο αυστηροί και να τιμωρούν τα παιδιά σε κάθε τους ατόπημα.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΝΤΙΝΟΣ

ΑΠΟ «ΤΑ ΚΛΟΥΒΙΑ ΑΥΓΑ»