ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΓΟΝΙΟΥ

PARENTS
Τα χαρακτηριστικά ενός καλού γονιού είναι πολλά. Πρώτον,  πρέπει να αγαπάει το παιδί του και να του το δείχνει με κάθε τρόπο,κάθε μέρα. Ακόμα πρέπει να είναι φιλικός προς το παιδί του και να συζητάει μαζί του ότι το απασχολεί.

Καλό θα ήταν να το επιδοκιμάζει για κάθε τι καλό που κάνει έτσι ώστε να αυξάνεται η αυτοεκτίμησή του και η αυτοπεποίθησή του. Είναι σίγουρο ότι ένας καλός γονιός πρέπει να μεγαλώνει το παιδί του σε ένα ασφαλές και υγιές περιβάλλον που θα βοηθήσει στην ανάπτυξή του και στην αποφυγή τραυματισμών.

Επίσης,  χρειάζεται να προσέξει την διατροφή του για να έχει σωστή σωματική ανάπτυξη. Σίγουρα σωστό θα ήταν να το ενθαρρύνει και να το επαινεί σε κάθε του προσπάθεια και σε κάθε νέο στόχο που βάζει στην ζωή του.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΘΑΝΑΣΗΣ

ΑΠΟ «ΤΑ ΚΛΟΥΒΙΑ ΑΥΓΑ»