Στα ΕΠΑΛ Ευόσμου η Γ΄ Γυμνασίου μας

epal-eyosmoy-1

Το Εργαστηριακό Κέντρο ΕΠΑΛ Ευόσμου επισκέφτηκε η Γ΄ Γυμνασίου του σχολείου μας στις 25/04/2018.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια του 1ου και 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου όπου τους έγινε ενημέρωση από καθηγητές και μαθητές των ΕΠΑΛ για το αντικείμενο ενασχόλησης της  κάθε ειδικότητας και για τις επαγγελματικές δυνατότητες που προσφέρει η καθεμιά στην αγορά εργασίας.

Τα εργαστήρια που επισκέφτηκαν οι μαθητές είναι :

Αισθητικής Τέχνης, Κομμωτικής Τέχνης, Οδοντοτεχνικής Τέχνης, Νοσηλευτικής, Οικονομίας Διοίκησης και Διοίκησης Τουριστικών Επιχειρήσεων, Πληροφορικής : Τεχνικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Τεχνικών Υπολογιστών Δικτύων, Τεχνικών Συστημάτων Δικτύων, Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων Κτιρίων και Δικτύων Εγκατάστασης Αυτοματισμού, Εφαρμοσμένων Τεχνών, Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών, Μηχανολόγων Ψυκτικών Εγκαταστάσεων – Εγκαταστάσεων Κλιματισμού και Αερισμού, Μηχανικών και Συστημάτων Αυτοκινήτου, Θερμικών – Υδραυλικών Εγκαταστάσεων και Εγκαταστάσεων Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου, Φυτικής Παραγωγής, Επεξεργασίας Τροφίμων και Ποτών, Βοηθών Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηριών, Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων.

Αρχηγός της επίσκεψης ήταν ο κ. Καζαντζίδης Σάββας, ενώ συνοδοί καθηγητές οι : Γώτσιου Φερονίκη, Ιορδανίδου Σοφία, Παρασκευαΐδου Ελένη, Πουλτουρτζίδου Χαρίκλεια, Χατσίδου Ευαγγελία.