Eνεργοποιήστε τώρα τον λογαριασμό σας!

Για την εγγραφή των παιδιών στην ηλεκτρονική τάξη είναι απαραίτητη η ενεργοποίηση του λογαριασμού τους. Πώς γίνεται αυτό; Είναι πολύ απλό. Τα παιδιά μπαίνουν στη διεύθυνση https://eclass.sch.gr/ της ηλεκτρονικής τάξης. Στη συνέχεια,  κάνουν είσοδο – σύνδεση μία φορά στην πλατφόρμα της ηλεκτρονικής τάξης με τους κωδικούς τους (username= όνομα χρήστη – password=κωδικός). Στην αρχική σελίδα δεξιά υπάρχει ο σύνδεσμος σύνδεση με λογαριαμό sch.gr. Εκεί κάνουν κλικ. Εμφανίζεται ένα άλλο παράθυρο που ζητά τους κωδικούς τους. Βάζουν τα παιδιά τους κωδικούς τους και έγινε η σύνδεση και η ενεργοποίηση του λογαριασμού!

Screenshot_2020-03-29 Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-Τάξη)

Screenshot_2020-03-29 Είσοδος ΠΣΔ - CAS – Central Authentication Service

Προσοχή! Το σχολείο έχει συγκεντρώσει το username των περισσότερων μαθητών, αλλά δεν μπορεί να τους εγγράψει στις ηλεκτρονικές τάξεις, καθώς δεν είναι ενεργοί οι λογαριασμοί τους. Παιδιά, ενεργοποιήστε τους λογαριασμούς σας! Μοιραστείτε το!