Ενημέρωση για σύγχρονη διδασκαλία μέσω webex

Από τη Δευτέρα 6 Απριλίου αρχίζουν στο Γυμνάσιό μας μαθήματα σύγχρονης εκπαίδευσης από κάποιους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι θα αποστείλουν με mail τον σύνδεσμο της τάξης τους στους μαθητές των τμημάτων τους.

Το mail  θα σταλεί είτε μέσω του σχολικού δικτύου στα mail  των μαθητών στο Π.Σ.Δ. (sch.gr) είτε μέσω του myschool στα mail των κηδεμόνων (ενδεχομένως να αξιοποιηθεί και η δυνατότητα των ανακοινώσεων στο e class).

Για να μπουν οι μαθητές στο mail τους στο σχολικό δίκτυο, θα ανοίξουν την αρχική σελίδα του Π.Σ.Δ. (www.sch.gr) και θα πατήσουν τον υπερσύνδεσμο «Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο».  Στη συνέχεια, θα γράψουν τα στοιχεία που θα τους ζητηθούν: username και τον κωδικό τους (είναι τα ίδια στοιχεία με τα οποία εισέρχονται και στο e class).

Αρχική σελίδα Π.Σ.Δ., πατήστε Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο