Συμμετοχή μαθητών μας στον 10ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής

Στον 10ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής που διοργάνωσε η Ένωση Ελλήνων Φυσικών συμμετείχαν μαθητές του 1ου Γυμνασίου Ευόσμου. Πρόκειται για τους μαθητές: (από τη Β΄ Γυμνασίου) Γεράκη Αργύρη, Γρηγόρη Γρηγορόπουλο, Μπατσούδη Γεώργιο, Πιλαβίδου Νικολέτα, Πολίτη Θεοφάνη, Φουντουτού Αργυρώ, (από την Α΄ Γυμνασίου) Βακουφτσή Κωνσταντίνα Μαρία.
Προετοιμάστηκαν στο πλαίσιο του Ομίλου Φυσικής με την υπεύθυνη καθηγήτρια τους κ. Τζελαλή Αικατερίνη (ΠΕ04) και πέρασαν οι πέντε στη Β΄ φάση του Διαγωνισμού.
Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου και ιδιαίτερα η Τζελαλή Αικατερίνη και η διευθύντρια, Βλάχου Παναγιώτα, συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για τη συμμετοχή και την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία μελλοντικά.