Λέμε ΟΧΙ στον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό

1677695250676Στον 10 ψηφιακό Διαγωνισμό «Λέμε ΟΧΙ στον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό» που διοργανώνει το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων συμμετέχει η Πέτρογλου Γεωργία, μαθήτρια της Β΄Τάξης του σχολείου μας. Η μαθήτρια δημιούργησε ένα εξαιρετικό έργο – σχέδιο με μολύβι στο πλαίσιο των δράσεων του σχολείου για την πρόληψη και αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού και έλαβε μέρος στον διαγωνισμό με την παρότρυνση της Καθηγήτριας Εικαστικών, Κορδάτου Αθηνάς.

Ο διαγωνισμός πραγματοποιείται στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα: Ένα πρόγραμμα κατά της ενδοσχολικής βίας 2022-2023» με στόχο την προβολή των Ολυμπιακών Αξιών και τη μεταλαμπάδευση όλων όσων μπορούν να εξαλείψουν τον εκφοβισμό και να ενισχύσουν την ευγενή άμιλλα.

Να συγχαρούμε και να ευχηθούμε Καλή Επιτυχία στη μαθήτρια μας!