ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΣΠΟΤΟΥ.

HPIM2441Το πρόγραμμα του Αδέσποτου τελείωσε το απόγευμα της Τετάρτης 6 Απριλίου, με την παρουσία του συγγραφέα Μάνου Κοντολέων.                       Το σχολείο μας συμμετείχε με τη Β τάξη. Πραγματικά οι μαθητές της Β τάξης μαζί με τους γονείς τους και τη δασκάλα τους παρακολούθησαν την εκδήλωση και είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τον συγγραφέα, να μάθουν περισσότερα για την ζωή του και να γνωρίσουν τα έργα του. Μαθήτριες της τάξης, μαζί με άλλους μαθητές από άλλα σχολεία,  έπαιξαν τον ρόλο του δημοσιογράφου και έκαναν ερωτήσεις στον Μάνο Κοντολέων, προσπαθώντας να ανακαλύψουν τον τρόπο σκέψης ενός συγγραφέα.                                                                                    Όσον αφορά το διαγωνιστικό μέρος του προγράμματος,  τα παιδάκια της Β τάξης απογοητεύτηκαν που δεν πήραν κάποιο βραβείο,  αλλά στο τέλος όλοι παραδέχτηκαν ότι κέρδισαν πολλά από τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα.