indexΦέτος με το σχολείο μου όπως και κάθε χρόνο συμμετείχαμε στα 21α αγαθοβούλεια Γιαννιτσών. Τα αγαθοβούλεια είναι αθλήματα μόνο του στίβου. Μερικά από αυτά είναι το άλμα εις ύψος, το άλμα εις μήκος, το μπαλάκι, τα 50μ. τρέξιμο, τα 600μ. κοριτσιών(αντοχή) και  τα 1000μ.αγοριών(αντοχή).

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ
ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

11ο δημοτικό σχολειό Γιαννιτσών

Το σχολείο μας φέτος στους αγώνες τα πήγε υπέροχα. Με αρκετές διακρίσεις κατάφερε να γίνει κυρίαρχο.

¨  Στα 50μ. αγοριών με δρομέα τον Γιαλαμπουκη Γιώργο που έφτασε τελικό κατακτήσαμε την 5η θέση. Και στα κορίτσια με δρομέα την Πετρίδου Ελευθερία κατακτήσαμε την 2η θέση.

¨  Ενώ στο μπαλάκι κοριτσιών με την Άννα-Μαρία Μπεριτζε δεν καταφέραμε να κατακτήσουμε θέση.

Παρόλα αυτά στο μπαλάκι αγοριών πήραμε την 4η θέση με αθλητή τον Άγγελο        Δεληχατζη.

¨  Από την άλλη στο μήκος πήραμε τη 4η θέση με μηκιστρια την Ειρήνη Βασειλιάδου και χωρίς θέση στων αγοριών με τον Ηρακλή Μπερίτζε.

¨  Στην αντοχή κοριτσιών(600μ.) κατακτήσαμε την 3η θέση με την Ηλιάνα Μαζαράκη ενώ στα 1000μ. αγοριών δεν καταφέραμε να πάρουμε θέση.

¨  Το ύψος το όποιο ήταν εξαίρεση όπου και οι 2 αθλητές βρεθήκαν στα μετάλλια. Με υψιστρια τη Ζωή Χαραλαμπίδου που βγήκε 2η στο ύψος κοριτσιών και με υψίστη τον Αλεξιάδη  Στέλιο όπου κάνοντας την εξαίρεση κατέκτησε την 1η θέση φέρνοντας στο σχολειό και 1 κύπελλο