Τελικός αγώνας καλαθοσφαίρισης αγοριών

ΑΠΟ: Ντάνιελ Καϊζερλή - Δεκ• 02•14

Την Τετάρτη, 19 Νοεμβρίου 2014 την 1η θέση στο σχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ των Λυκείων κατέκτησε το 1ο Γενικό Επαγγελματικό Λύκειο της Ρόδου, το οποίο κέρδισε με 60 – 26 το Λύκειο Ιαλυσού. Ο τελικός πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Κρεμαστής. οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έφθασαν δίκαια στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.  Οι  πρωταγωνιστές του Γενικου Επαγγελματικου Λυκείου Ρόδου ήταν ο Καλλιγάς σημειώνοντας 13 ποντους και ο Καταβαίνης με 15(2)  οποίοι έκαναν την μεγάλη διαφορά και έδωσαν μεγάλη ώθηση στην ομάδα τους. Άπό το Γενικό Λύκειο Ιαλυσού διαφορά έκαναν  ο Λώλος με 12(1) ποντους και ο Στεργάκης με 10(2).

basket

Αναλυτικά και οι πόντοι που σημειώθηκαν από τους άλλους παίκτες

1ο ΛΥΚΕΙΟ (Μ. Μαδωνή): Μπινιακού 6, Πίπης 4, Ουζουνίδης 7 (1), Καλλιγάς 13, Βακιρτζής, Ζάρρας 2, Καταβαίνης 15 (2), Ζερβός 4, Στεφανάρος 2, Βασίλογλου, Κανύχης 2, Μαντζάνος 4.

ΛΥΚΕΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ (Δ. Δοξάκης): Αντ. Στεργάκης, Λώλος 12 (1), Τοπάλης 2, Π. Στεργάκης 10 (2), Γιαννακός, Φαμήλιας 2, Τιμιάδης, Σιτσανίδης.