Ερευνητική Εργασία 2015-2016

ΑΠΟ: Βαλασία Χατζηχριστοδούλου - Ιαν• 29•16
Ερευνητική Εργασία 2015-2016

Σχολικό Έτος 2015-2016

Ο σύλλογος αποφάσισε την υλοποίηση των ερευνητικών εργασιών κατά ζώνες κι αφού ενημερώθηκε από τους ενδιαφερόμενους καθηγητές για τα προτεινόμενα θέματα, ενέκρινε τα παρακάτω:

Ε.Ε.Α1: «Η γοητεία της αυταπάτης» με επιβλέποντα τον καθηγητή κ. Σουρλή Ιωάννη από το κύκλο «Τέχνη και πολιτισμός».

Ε.Ε.Α2: «Ολυμπιακά αθλήματα» με επιβλέποντα τον καθηγητή κ. Δοξάκη Δημήτριο από τον κύκλο «Ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες».

Ε.Ε.Α3: « Σχολικό Ηλεκτρονικό Περιοδικό» με επιβλέπουσα την κ. Αφεντούλη Ειρήνη από τον κύκλο «Τεχνολογία και Ανάπτυξη».

Ε.Ε.Β1: «Κανόνες επιβίωσης» με επιβλέποντα τον καθηγητή κ. Δοξάκη Δημήτριο από τον κύκλο«Ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες».

Ε.Ε.Β2: «Φωτογραφίζοντας τον τόπο μου» με επιβλέπουσα την καθηγήτρια κ. Αγγελίδη Χριστίνα από τον κύκλο «Περιβάλλον και αειφόρος ανάπτυξη».

Ε.Ε.Β3: «Ρόδος-το νησί των ιπποτών» με επιβλέπουσα την καθηγήτρια κ. Παπανικολάου Θεανώ από τον κύκλο «Ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες».

Ε.Ε.Β4: «Ο εθελοντισμός και ο ρόλος του στη Ρόδο»με επιβλέπουσα την καθηγήτρια κ. Τσέκου Βασιλική από τον κύκλο «Ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες».