2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Σκίτσου, Κόμικς και Γελοιογραφίας

ΑΠΟ: Λαϊ-Λόκ Χοάνγκ - Φεβ• 19•16

Οδηγίες για τους συμμετέχοντες :

• Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε όλους τους μαθητές/μαθήτριες από οποιοδήποτε Γυμνάσιο και Λύκειο της χώρας.
  • Οι συμμετοχές είναι ατομικές ή ομαδικές εργασίες οι οποίες θα πρέπει να υποβληθούν στον/στην Διευθυντή/τρια του σχολείου μέχρι την 15η Μαρτίου 2016.
  • Κατά την διάρκεια διεξαγωγής των μαθητικών εκδηλώσεων, από τις 6 έως τις 23 Απριλίου 2016, το Αμερικανικό Κολέγιο Ελλάδος θα εκθέσει στους χώρους του τα έργα, τα οποία θα μπορεί να επισκεφτεί κανείς ύστερα από συνεννόηση με τον υπεύθυνο του διαγωνισμού.

Οι απαιτήσεις για τον διαγωνισμό είναι οι εξής :

• Ο τύπος χαρτιού θα πρέπει να έχει διαστάσεις Α4.
  • Κάθε εργασία-κόμικς θα αποτελούνται από 4 σελίδες το περισσότερο.
  • Κάθε συμμετοχή θα περιλαμβάνει τα στοιχεία του διαγωνιζόμενου.

Βραβεία διαγωνισμού :

• Μετά από την αξιολόγηση των έργων θα απονεμηθούν βραβεία (βιβλία, λευκώματα, είδη ζωγραφικής που σχετίζονται με την τέχνη του σκίτσου και των κόμικς), τρία σε κάθε κατηγορία ξεχωριστά του Γυμνασίου και του Λυκείου. Επιπλέον θα δοθούν έπαινοι στους διακριθέντες και βεβαιώσεις συμμετοχής στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην διεύθυνση ή συμβουλευτείτε τα παρακάτω   έγγραφα : Έγκριση_για_μαθητικό_διαγωνισμό_ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ_PIERCE_2016

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ_ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ_2016