Ενημέρωση Γ” τάξης για την αντισύλληψη

00654 00646

Στα πλαίσια ενημερωτικών παρεμβάσεων που πραγματοποιεί το ΠΕΔΥ Κατερίνης στις σχολικές μονάδες της Πιερίας, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του Γυμνασίου Κορινού είχαν την ευκαιρία την Τρίτη 21-03-2017 να ενημερωθούν πάνω σε θέματα αντισύλληψης. Το σχετικό πρόγραμμα με τίτλο «Αντισύλληψη στην Εφηβεία» παρουσίασε  στους μαθητές η εκπρόσωπος του ΠΕΔΥ Κατερίνης κ. Γκρίζου Θωμαή, προσεγγίζοντας το θέμα με επιστημονική πληρότητα και απαντώντας υπεύθυνα στις ερωτήσεις που διατυπώθηκαν.

Ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Κορινού αισθάνονται την υποχρέωση να ευχαριστήσουν δημόσια το ΠΕΔΥ Κατερίνης και την κ. Γκρίζου Θωμαή για τις παρεμβάσεις που υλοποιούν και την επιστημονική ενημέρωση που παρέχουν στους έφηβους μαθητές μας.

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Ενημέρωση Γ” τάξης για την αντισύλληψη"