Σχολικοί Αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού 2015!

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΣΤΙΒΟΥ 23 ΜΑΡΤΗ 2015 195Για άλλη μια σχολική χρονιά το Γυμνάσιο Προμάχων συμμετείχε με επιτυχία στο Σχολικό Πρωτάθλημα Κλασσικού Αθλητισμού Γυμνασίων και Λυκείων που διοργάνωσε η Ο.Ε.Σ.Α. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών, τη Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015.

Το σχολείο μας συμμετείχε με Ομάδα Στίβου δώδεκα μαθητών – αθλητών  και μαθητριών – αθλητριών. Συγκεκριμένα στους αγώνες συμμετείχαν 8 αγόρια και 4 κορίτσια, που αγωνίστηκαν στα παρακάτω Αγωνίσματα:

Αγωνίσματα Δρόμου Αγοριών

150 μ.:  Βάτσης Ανδρέας (Α΄ τάξη) & Βέσκος Ευστάθιος (Α΄ τάξη)

1.000 μ.: Παγκαλτζής Ιωάννης (Α΄ τάξη) & Σαπουντζής Αλέξανδρος  (Α΄ τάξη)

3.000 μ.: Κωστινάς Δημήτρης (Γ΄ τάξη) &  Μητσάνης Δήμος (Α΄ τάξη)

Αγωνίσματα Δρόμου Κοριτσιών

300 μ.: Μητρέντση Μαρία (Γ΄ τάξη)

2.000 μ.: Νάνου Ελευθερία (Γ΄ τάξη)

Αγωνίσματα Αλμάτων Αγοριών

Μήκος:  Βέσκος Δημήτρης (Α΄ τάξη)

Αγωνίσματα Αλμάτων Κοριτσιών

Μήκος: Κωνσταντινίδου Κωνσταντίνα (Α΄ τάξη)

Αγωνίσματα Ρίψεων Αγοριών

Δίσκοβολία:  Καραπάνος Χρήστος (Γ΄ τάξη)  Χάλκινο μετάλλιο

Αγωνίσματα Ρίψεων Κοριτσιών

Ακοντισμός:  Κόλτση Άννα  (Γ΄ τάξη)

Συνοδός της Ομάδας Στίβου του σχολείου ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Γιώργος Τραπεζανίδης.

Τέλος, αξίζουν συγχαρητήρια στα μέλη της Ομάδας Φυσικής Αγωγής της ΔΔΕ Πέλλας για την εξαιρετική διοργάνωση των Σχολικών Αγώνων Στίβου