Το σχολείο μας…

ΑΠΟ: bibiant - Δεκ• 20•19

Το σχολείο μας είναι το 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς. Οι εκπαιδευτικοί του είναι 12. Από αυτούς τέσσερις είναι άντρες και οχτώ γυναίκες. Έχουμε και άλλους δασκάλους. Οι μαθητές κάνουμε γυμναστική, πληροφορική, μουσική, θέατρο και εικαστικά. Α !! ξεχάσαμε να σας πούμε για την κ. Βιβή και την κ. Αναστασία τις δασκάλες του Τμήματος Ένταξης και της Τάξης Υποδοχής.

Ο Γεώργιος Γαπκιάδης είναι ο Διευθυντής. Έχει γκρίζα προς άσπρα μαλλιά. Είναι ψηλός και λεπτός. Φαίνεται έξυπνος. Έχει πολλές δουλειές και δεν βγαίνει έξω από το γραφείο για φωτογραφίες.

Η αυλή μας είναι μεγάλη και έχει τρία γήπεδα. Εκεί παίζουμε μπάσκετ, βόλεϊ και ποδόσφαιρο. Στο τσιμέντο ζωγραφίσαμε διάφορα παιχνίδια. Τέλος έχουμε πολλά δέντρα και λουλούδια.

Το σχολείο μας το αγαπάμε πολύ και στα μάτια μας φαίνεται το πιο ωραίο από όλα τα σχολεία του κόσμου.