Πολιτιστικά και Περιβαλλοντικά Προγράμματα

Κατά τη σχολική χρονιά 2013-2014 στο σχολείο μας πραγματοποιούνται τα εξής Πολιτιστικά Προγράμματα:

Τοιχογραφία-Δράση-Έρευνα, η συνέχεια (Γεώργου Αποστολία)

Εκφραστική Ανάγνωση: Έλα να σου διαβάσω Λογοτεχνία (Αλαγκιοζίδου Σοφία, Βλάχου Παναγιώτα, Λιόρα Θεολογία)

Ελλάδα – Ιταλία: Δύο λαοί με κοινή πολιτιστική κληρονομιά, una faccia, una razza (Βαληλή Μαρία, Καρρά Ευθαλία, Ποντίκας Σάββας, Νιγριτινός Γεώργιος)

Η Ποίηση συναντά τη Μουσική (Βλάχου Παναγιώτα, Ιορδανίδου Σοφία)

Το Παρίσι μέσα από τον Γαλλικό Κινηματογράφο (Τσάμπουρα Στυλιανή, Χατζηευστρατίου Ευαγγελία)

Μ.Μ.Ε.: Διαβάζω, κρίνω, δημιουργώ (Κρινάκη Μαλαματένια, Πουλτουρτζίδου Χαρίκλεια, Βαληλή Μαρία, Ποντίκας Σάββας)

Επίσης, υλοποιείται και ένα Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Περιβάλλον και ενέργεια (Τούλης Σαράντης, Δαμιανίδου Γεωργία, Λυκάκης Ιωάννης, Αρμουτίδου Κυριακή)