Oι εκδηλώσεις για τον εορτασμό των 40 χρόνων λειτουργίας του σχολείου μας

14

Mε επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό των 40 χρόνων λειτουργίας του σχολείου μας, του 1ου Γυμνασίου Ευόσμου, την Τετάρτη 29 Ιουνίου στον προαύλιο χώρο του κτηρίου.

Η εκδήλωση επιχείρησε να συνδέσει το παρελθόν με το παρόν του σχολείου, καθώς έγινε αναφορά στην ιστορία του 1ου Γυμνασίου αλλά και στα προγράμματα και τις καινοτόμες δράσεις που υλοποιήθηκαν τα τελευταία έτη, ενώ στους χώρους του κτηρίου υπήρξε έκθεση θεατρικών κουστουμιών από παραστάσεις παρελθόντων ετών και αρχειακού υλικού, από σφραγίδες και έγγραφα παλαιότερων ετών μέχρι και κατασκευές στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας αλλά και έργα μαθητών στο πλαίσιο των Εικαστικών.  Τη γιορτή πλαισίωσε η χορωδία του σχολείου, η μουσική σχολή Amadeus και οι αδερφοί Πρατσινάκη.

12

Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση εκπρόσωπος του σεβασμιότατου Μητροπολίτη Νεαπόλεως-Σταυρουπόλεως κ.Βαρνάβα, εκπρόσωποι της δημοτικής αρχής και της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σχολικοί σύμβουλοι, διευθυντές και εκπαιδευτικοί παρελθόντων ετών, εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου, η πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ευόσμου «Αριστοτέλης» και βέβαια παλαιοί και σημερινοί μαθητές.

11

18

17

16

15

13

23

19

Παρουσίαση1

Ήταν μια ωραία βραδιά που πρόσφερε πολλές συγκινήσεις σε όλους τους παρευρισκόμενους!