Σκι στο Βελούχι με το χιονοδρομικό όμιλο Λαμίας

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Μαρ• 30•17

Επιμέλεια άρθρου: Χαντζή Θεοδώρα

Την Κυριακή 5 Μαρτίου μία μαθήτρια του πολιτιστικού μας προγράμματος που ασχολείται με το σκι πήρε συνέντευξη από τον πρόεδρο του Ελληνικού Ορειβατικού Συλλόγου Λαμίας(Ε.Ο.Σ)Κ. Δημήτρη Δημόπουλο σχετικά με το άθλημα και με τον σύλλογο.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πότε ιδρύθηκε ο σύλλογος ;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Ο ελληνικός ορειβατικός σύλλογος Λαμίας ιδρύθηκε το 1938.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Εσείς από ποια ηλικία είστε στον σύλλογο ;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Εγώ είμαι περίπου από το 1978 από 10 χρονών

ΕΡΩΤΗΣΗ: Τι είναι για εσάς το σκι ;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ : Είναι ένα καταπληκτικό άθλημα , μια ευκαιρία να ξεφύγω απο την καθημερηνότητα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο σύλλογος πραγματοποιεί κάθε Κυριακή κατά τους χειμερινού μήνες εξόρμηση στο χιονοδρομικό κέντρο του Βελουχίου τόσο για τα μέλη του όσο και για τους φίλους τους. Ο σύλλογος διαθέτει σχολή εκμάθισης σκι με έμπειρους προπονητές καθηγητές Γυμναστικής Ακαδημίας.

Δείτε και μερικά πλάνα από καταβάσεις μελών του χιονοδρομικού ομίλου:

1. Ο/Η ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ λέει:

Ευχαριστούμε τον πρόεδρο του χιονοδρομικού συλλόγου Λαμίας κο. Δημόπουλο Δημήτρη για τις πληροφορίες που μας έδωσε για το σύλλογο.
    Μπράβο στη Θεοδώρα τόσα για τα πλάνα όσο και για τα βίντεο!
    Πολύ δυναμική αρχή για ένα νέο μέλος της ομάδας μας!!