Χορός: ένας δικός μου κόσμος

geralt

Ένα από τα χόμπι που με ευχαριστεί είναι ο μοντέρνος χορός. Άρχισα να ασχολούμαι με τον μοντέρνο χορό από τα 11 μου χρόνια και μεγαλώνοντας άρχισα να ασχολούμαι και με άλλα είδη χορού, όπως: hip hop και jazz. Πιστεύω με τα χρόνια να φτάσω ακόμη παραπάνω. Όταν χορεύω, κινούμαι σε έναν δικό μου κόσμο, όπου τα υπόλοιπα προβλήματα δεν υπάρχουν. Χορεύω γιατί αυτό με κάνει να νιώθω ωραία, με τον χορό λυτρώνομαι, αφήνω τον εαυτό μου ελεύθερο. Όσο λυπημένη κι αν αισθάνομαι, όταν χορεύω, τα μάτια μου και η ψυχή μου χαμογελάνε πλατιά. Κάποιος είπε κάποτε: Ο χορός είναι η ίδια η ζωή. Και αυτό είναι η αλήθεια.
Είναι απίστευτη η ελευθερία που σου χαρίζει ο χορός. Ελευθερία να εκφραστείς, να γίνεις αυτός που πραγματικά είσαι.

Βούλα Μοράβα

Φωτογραφία: geralt/ pixabay

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Χορός: ένας δικός μου κόσμος"