Ημερολόγιο 2018

ejofilo

complete

Το φετινό μας ημερολόγιο περιλαμβάνει εικαστικές δημιουργίες ταλαντούχων μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας. Επιστρατεύοντας τη φαντασία τους και αξιοποιώντας τις καλλιτεχνικές τους ικανότητες εμπνεύστηκαν και δημιούργησαν, ειδικά για το ημερολόγιο του 2018, μια σειρά από έργα που εντυπωσιάζουν για την πρωτοτυπία, την αρτιότητα και την υψηλή τους αισθητική!

Ειδικότερα το ημερολόγιό μας κοσμούν τα έργα που έφτιαξαν οι μαθητές-μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού: Βαγγέλης Αϊδονίδης, Δημήτρης Ακπορέχα, Βασίλης Γκρίγκας, Φρόσω Δουρουκλάκη, Αναστασία Κουκουρδή, Μαρία Παπαϊωάννου και Ηλίας Χαραλαμπίδης.

Για τη δημιουργία του ημερολογίου συνεργάστηκαν ο σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Κορινού μαζί με τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου. Την επιμέλεια για τη συγκέντρωση και οργάνωση του εικαστικού υλικού είχε η φιλόλογος καθηγήτρια κα Κυριακή Ξηρού.

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Ημερολόγιο 2018"