Βοήθεια στο συνάνθρωπο!

IMG_0016 IMG_0012

Για άλλη μία χρονιά το Γυμνάσιο και το Γενικό Λύκειο Κορινού στο πλαίσιο της υλοποίησης δράσεων εθελοντισμού και φιλανθρωπίας προχώρησαν από κοινού στη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης, προκειμένου να καλυφθούν βασικές ανάγκες των παιδιών και των οικογενειών τους που κατοικούν στην περιοχή μας και ζουν στο όριο της φτώχειας. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί επιδεικνύοντας ενόψει της γιορτής των Χριστουγέννων πνεύμα αλληλεγγύης και διάθεση προσφοράς στους συνανθρώπους μας συγκέντρωσαν σημαντικές ποσότητες από τρόφιμα, είδη βρεφικής φροντίδας, υγιεινής, προσωπικής φροντίδας, ρούχα, παπούτσια καθώς και είδη οικιακής χρήσης. Τα είδη που συγκεντρώθηκαν προωθήθηκαν στο κοινωνικό παντοπωλείο της Ενορίας του Αγίου Παντελεήμονος Κορινού, προκειμένου να διανεμηθούν στις οικογένειες που χρειάζονται ενίσχυση.

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Βοήθεια στο συνάνθρωπο!"