Γιορτή για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Εξώφυλλο

Με κεντρικό μήνυμα «Ποτέ πια πόλεμος, ποτέ πια φασισμός!» πραγματοποιήθηκε σε γιορταστικό κλίμα η εκδήλωση του Γυμνασίου Προμάχων για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Αρχικά έγινε ο ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών για την τρέχουσα σχολική χρονιά. Στη συνέχεια ακολούθησε η επίδοση των αριστείων και βραβείων προόδου από τον διευθυντή του σχολείου κ. Ευστάθιο Πασόη στους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν κατά το σχολικό έτος 2013-2014.

Η εκδήλωση περιλάμβανε ακόμα ανάγνωση του χρονικού του πολέμου, απαγγελία ποιημάτων, εκτέλεση τραγουδιών από τη χορωδία, προβολή βίντεο και ένα σύντομο μονόπρακτο θεατρικό έργο. Την επιμέλεια της γιορτής είχε ο φιλόλογος του Γυμνασίου Προμάχων κ. Ιωάννης Πούτης  και τη μουσική επιμέλεια η καθηγήτρια Φυσικής κα Ευαγγελία Σαμαντά.

One comment on “Γιορτή για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

1. Ο/Η ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ λέει:

Εξαιρετική γιορτή με πλούσιο και ελκυστικό περιεχόμενο. Συγχαρητήρια στον διοργανωτή και στους συντελεστές!