Αποτελέσματα ψηφοφορίας 2ου Διαγωνισμού Μαθητικής Εφημερίδας

header-logo_0

ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ»

Προς συμμετέχοντα σχολεία στο 2ο Διαγωνισμό Μαθητικής Εφημερίδας

Ο 2ος Διαγωνισμός Μαθητικής Εφημερίδας ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία. Θα θέλαμε να ευχαριστούμε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στο διαγωνισμό.

Για τη διαφάνεια των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού, να επισημάνουμε ξανά ότι τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας βγήκαν:

-          50% από την ψηφοφορία του κοινού (ΔΕΘ, Fb- έγκυρες ψήφοι μέχρι και τις 30/09)

-           50% από την ψηφοφορία της κριτικής επιτροπής. Η κριτική επιτροπή αποτελούνταν από τους κο. Ιωάννη Μάτσικα, Γενικό Διευθυντή Δημοσιογραφικού Συγκροτήματος «Μακεδόνια», τον κο. Γιώργο Καρατάσιο, Περιφερειακό Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τον κο. Άγγελο Βάσο, Αρχισυντάκτη των ένθετων περιοδικών του Δημ. Συγκροτήματος «Μακεδονία», τον κο.Γιάννη Βοϊτσίδη, Αντιπρόεδρο της ΕΣΗΕΜΘ.

Επισυνάπτουμε πίνακα με τα τελικά αποτελέσματα των δύο ψηφοφοριών, για τη διαφανή ολοκλήρωση του διαγωνισμού.

apotelesmata

Εάν επιθυμείτε μπορείτε να παρακολουθήσετε ολόκληρη την εκδήλωση μέσω της ιστοσελίδας www.livemedia.grστο ακόλουθο link:

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στο 2ο διαγωνισμό μαθητικής εφημερίδας. Για οποιεσδήποτε παρατηρήσεις – προτάσεις μπορείτε να απευθυνθείτε σε εμάς ώστε ο 3ος διαγωνισμός να είναι ακόμη καλύτερος.

Δημοσιογραφικό Συγκρότημα «ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ»,