Στιγμιότυπα του τελικού Μουντιάλ 2022 από τον Σταύρο Καρκαλέμη

Στο World Cup του 2022 είδαμε πολλές χώρες που πήραν μέρος. Η μέρα του τελικού ήταν η Κυριακή 18η Δεκεμβρίου και οι 2 χώρες που βρέθηκαν αντιμέτωπες ήταν η Αργεντινή και Γαλλία . Ο αγώνας άρχισε στις 5 η ώρα το απόγευμα.Στον αγώνα είδαμε ότι η Αργεντινή είχε μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας από την Γαλλία. Στο 23ο λεπτό ο Lionel Messi εκτέλεσε ένα πολύ καλό πέναλτι που έκανε την Αργεντινή να προηγείται με σκορ 1-0 .Στη συνέχεια είδαμε στο 36ο λεπτό ένα πολύ ωραίο γκολ απο τον Di Μaria που έκανε το σκορ 2-0 για την Αργεντινή. Για την Γαλλία έβαλε γκολ ο Kylian Mbappe στο 80ο λεπτό μετά από πέναλτι και έκανε το score 2-1. Ακριβώς μετά από ένα λεπτό ξαναείδαμε τον Mbappe να βάζει γκολ και με αυτό ισοφάρισε το σκορ σε 2-2. Το ματς τελείωσε στα 120 λεπτά και μετά οδηγήθηκαν  οι 2 χώρες στα πέναλτι. Εκεί είδαμε ότι η Αργεντινή τελικά νίκησε στα πέναλτι και οι παίκτες της Γαλλίας βρέθηκαν να χάνουν και να σκορπούν απογοήτευση και στεναχώρια στο κοινό της Γαλλίας.