Επίσκεψη στο Ραχούτειο Γηροκομείο

ΑΠΟ: ΠΡΟΣΜΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - Μάι• 16•22

48_51768936011_o

Στις 22 Δεκεμβρίου 2021 μία μικρή ομάδα μαθητών του Γ1 αποτελούμενη από τους ( Καραβά Σ. Καρακούση Ρ. Δημόπουλο Κ. Θεοδώρου Ε. ) επισκέφτηκε το Ραχούτειο γηροκομείο, υπήρχε περιορισμός ατόμων λόγω του covid και των προβλημάτων υγείας και γήρατος των φιλοξενούμενων στο Ίδρυμα.

Μας υποδέχτηκαν με ιδιαίτερη θέρμη οι  εργαζόμενοι του Ιδρύματος.

Στην τραπεζαρία του Ιδρύματος παραβρεθήκαμε στην εκδήλωση για την επίδοση χρηματικού ποσού από την Αστυνομική Διεύθυνση Φθιώτιδας από τον υποστράτηγο    Καθώς και από την περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας από τον περιφερειάρχη κ Σπανό  Φανή εν όψη των εορτών των Χριστουγέννων.

Ο Δήμαρχος Λαμιέων κύριος Θύμιος Καραΐσκος συμμετείχε στην εκδήλωση εκ μέρους του δήμου Λαμιέων.  Προεξάρχων της εκδήλωσης ήταν ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης Φθιώτιδας κ Συμεών ο οποίος έδωσε πατρικές συμβουλές και Ευλόγησε τους μαθητές μας.

Η δράση έκλεισε με την ευγενική χορηγία καφέ και μικροεδεσμάτων για τα οποία και ευχαριστούμε πολύ τους υπεύθυνους του Ραχουτείου Ιδρύματος.