![1703755558316](https://schoolpress.sch.gr/3gymkorinth/files/2023/12/1703755558316-678x381.jpg)
Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας, στο οποίο τα παιδιά διδάχδηκαν το δημοτικό τραγούδι » Του γιοφυριού της Άρτας», κλήθηκαν με την καθοδήγηση των φιλολόγων, κ. Γιαννακοπούλου Σ. και κ. Γουγούλα Ε. να δώσουν ένα διαφορετικό τέλος στο τραγούδι ή με αφορμή αυτό να αναπαραστήσουν το γεφύρι της Άρτας μέσα από τις ζωγραφιές τους. Στον σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείτε να παρακολουθήσετε τις ξεχωριστές δημιουργίες τους.