Αγώνες μπάσκετ – βόλεϊ μεταξύ καθηγητών & μαθητών του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Την Πέμπτη 15/05/2014 και στα πλαίσια των σχολικών αθλοπαιδιών, πραγματοποιήθηκαν με εξαιρετική επιτυχία αγώνες ποδοσφαίρου, πετοσφαίρισης (βόλεϊ) και καλαθοσφαίρισης (μπάσκετ) μεταξύ καθηγητών και μαθητών του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου.

Αγώνας βόλεϊ καθηγητών & μαθητών του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Συγχαίρουμε τους καθηγητές :

1. Κετσετζίδου Δέσποινα (μοναδική άξια γυναικεία συμμετοχή στο βόλεϊ)
  2. Συμεωνίδη Υπάτιο (το ανήσυχο πνεύμα του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου)
  3. Παπαγούδη Πέτρο (άφησε επιτέλους για λίγο τις ασκήσεις των μαθηματικών..)
  4. Στεργίου Γεώργιο (καλή η προσπάθεια, αλλά έφυγε τραυματίας..)
  5. Χορταρά Δημήτριο (το αθλητικό στοιχείο του συλλόγου)
  6. Σαρίκα Κωνσταντίνο (προπονητής της σχολικής ομάδας μπάσκετ)
  7. Ταμπούρη Δημήτριο (ασχολείται εξίσου καλά με τη φωτογραφία όσο και με το μπάσκετ)

που κατάφεραν μετά το τέλος ενός συγκλονιστικού αγώνα βόλεϊ, να διεκδικήσουν και να πάρουν τη νίκη στον αγώνα μπάσκετ που ακολούθησε – παρ’ όλες τις εκκλήσεις του κ. Συμεωνίδη για «οξυγόνο».

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους καθηγητές & μαθητές που συμμετείχαν στους αγώνες, αλλά και σε όλο το ευρύ κοινό που εμψύχωνε με συνθήματα και αστεία τους παίκτες.

Αγώνας βόλεϊ καθηγητών & μαθητών του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Ο συγκεκριμένος τύπος αθλοπαιδιών που διοργανώθηκε, έχει σκοπό να καθιερωθεί κάθε χρόνο στο κλείσιμο της σχολικής χρονιάς από τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, στοχεύοντας έτσι στην ανάπτυξη του σεβασμού απέναντι στον αντίπαλο, στο φίλαθλο πνεύμα και τη συνετή αντιμετώπιση της νίκης και της ήττας.

Οι cheerleaders του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Παρακάτω ακολουθούν στιγμιότυπα από τον αγώνα – θρίλερ μεταξύ καθηγητών και μαθητών: