Ομάδα Ποδοσφαίρου του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Soccer

Το ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου συμμετέχει για άλλη μια χρονιά στους σχολικούς αγώνες Αθλοπαιδείας. Κάποιοι από τους μαθητές που απαρτίζουν την ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου μας, δραστηριοποιούνται ερασιτεχνικά σε τοπικές ομάδες, πολλοί από τους οποίους έχουν ιδιαίτερα εξελικτική πορεία. Οι προπονήσεις πραγματοποιούνται σύμφωνα με την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού Τάσου Βρεττού ( “Αριστος γνώστης του αθλήματος & φανατικός «γαύρος»).

football_team_teliko

Βασική επιδίωξη της συμμετοχής των μαθητών μας σε αυτούς τους αγώνες είναι το να αποκομίζουν από την κάθε διοργάνωση τα ιδιαίτερα στοιχεία ευρύτερης παιδείας που ο αθλητισμός μπορεί να προσφέρει, μέσω της προσπάθειας και του συναγωνισμού.

forza_teliko

Με τη συμμετοχή του σχολείου μας σε αυτήν τη διοργάνωση συμβάλουμε:

- Στην ψυχαγωγία και χαρά των εφήβων

- Στην προτροπή για ενεργό αθλητική δράση

- Στην καλλιέργεια αθλητικού πνεύματος και σεβασμού του αντιπάλου

- Στη δημιουργία ομαδικού πνεύματος, συνεργασίας, συμμετοχής, επικοινωνίας

- Στη δυνατότητα εκμάθησης των βασικών αρχών του αθλήματος

goal_stamp

Στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να παρακολουθήσετε στιγμιότυπα από την προπόνηση της ομάδας ποδοσφαίρου του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου.

1 σχόλιο στο Ομάδα Ποδοσφαίρου του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

1. Ο/Η dtampouris λέει: