ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΑΠΟ: savchrist - Ιουν• 14•20

Χριστοδούλου Σάββας, καθηγητής Φυσικής Αγωγής

Λάβαμε μέρος σε όλα τα ομαδικά αθλήματα πλην της χειροσφαίρισης.

Στο ποδόσφαιρο η ομάδα των αγοριών  πέρασε νικηφόρα από την πρώτη φάση των αγώνων νοκ-άουτ, αλλά ηττήθηκε στη δεύτερη φάση και αποκλείστηκε. Χωρίς να αποτελεί δικαιολογία, στο δεύτερο αγώνα η ομάδα μας αγωνίστηκε με βασικές ελλείψεις.

Στην Πετοσφαίριση αποκλειστήκαμε από την πρώτη φάση των ομίλων χάνοντας τόσο στα αγόρια όσο και στα κορίτσια στις λεπτομέρειες. Ιδιαίτερα ο αγώνας των κοριτσιών έμοιαζε περισσότερο με αγώνα πρωταθλήματος κορυφαίων ομάδων παρά με σχολικό πρωτάθλημα.

Στην καλαθοσφαίριση η ομάδα των αγοριών έφτασε σχετικά εύκολα στον τελικό του νομού Κοζάνης.

Η ομάδα των κοριτσιών ανακηρύχτηκε πρωταθλήτρια Κοζάνης (δεν αγωνίστηκε στον τελικό του νομού η ομάδα της Πτολεμαΐδας).

Τόσο η ομάδα των κοριτσιών αλλά και πιθανότατα η ομάδα των αγοριών θα ταξίδευαν στην Καστοριά για τη επόμενη φάση των αγώνων η οποία όμως δεν πραγματοποιήθηκε ποτέ λόγω της πανδημίας.