![BALTIC BORDERS ERASMUS 2022-page-026](https://schoolpress.sch.gr/prasinosplanitis/files/2022/10/BALTIC-BORDERS-ERASMUS-2022-page-026-678x381.jpg)
Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ KA1, «Κλιματική Αλλαγή, πρόσφυγες και μετανάστες» (αριθμός έγκρισης από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών 2020-1-EL01-KA104-078696), που υλοποιήθηκε με τη σύμπραξη Οικολογικής Πρωτοβουλίας Χανίων και των Κέντρων Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (ΚΕΠΕΑ) Βάμου και Ανωγείων, η Ιωάννα Κολοκυθά και η Παρασκευή Δήμου συμμετείχαν στο Σεμινάριο «Διασχίζοντας τα σύνορα της Βαλτικής».